تقسیم بندی اپـلیکیشن های موبایل بر اساس انواع ساختار

روش های گوناگونی برای طراحی اپلیکیشن موبایل موجود است، اما تنوع روش ها و تکنولوژی های مورد استفاده و پلتفرم های موردنیاز و مدت زمان موردنیاز جهت ساخت اپلیکیشن، سوالاتی را پیش روی توسعه دهندگان قرار می دهند. با معرفی گوشی آیفون در سال ۲۰۰۷، دنیای موبایل میزبان انقلاب بزرگی شد. از آن زمان تاکنون میلیون ها اپلیکیشن با استفاده از پلتفرم ها و فریم ورک های بیشمار پدید آمده اند.

انواع اپلیکیشن های موبایل بر اساس ساختار:

اپلیکیشن های موبایل را می توان در سه دسته عمده قرار داد:

    • وب اپلیکیشن ها : نسخه ریسپانسیو یک وبسایت است که طراحی اپلیکیشن آن برای گوشی های هوشمند صورت گرفته است.
    • اپلیکیشن های نیتیو ( Native ) : کارآیی، جذاب ترین مزیت اپلیکیشن های نیتیو می باشد. اپلیکیشن های نیتیو بسیار جذاب هستند و برای بازی ها قادر به بهره گیری از منابع گوشی و سیستم عامل می باشند. برای مثال پلتفرم آی او اس را در نظر بگیرید، چنانچه مایل به ساخت یک اپلیکیشن نیتیو برای آی او اس باشید، لازم است تا یک زبان برنامه نویسی جدید به نام Objective-C یا سوئیفت را فرا بگیرید.
    • اپلیکیشن های هیبرید ( Hybrid ) : اپلیکیشن های هیبرید همواره محبوب بوده و هستند، این اپلیکیشن ها در حقیقت ارائه دهنده ترکیبی از طراحی اپلیکیشن های وب و نیتیو می باشند. تکنولوژی های استفاده شده جهت طراحی اپلیکیشن موبایل های هیبرید مشابه تکنولوژی های استفاده شده در وب اپلیکیشن ها یعنی اچ تی ام ال، سی اس اس و جاوا اسکریپت است.

Add a comment

*Please complete all fields correctly

نوشته‌های مرتبط

طراحی پروتوتایپ
اپلیکیشن چیست؟