اهمیت طراحی اپلیکیشن

با گسترش فناوری اطلاعات کسب و کارها از راه‌های مختلفی توانایی عرضه خدمات و محصولات خود را دارند. امروزه هر شخص حداقل با یک گوشی هوشمند یا تبلت به انجام کار‌های شخصی و اداری می‌پردازد.

هر کسب و کار بسته به نوع محصولات یا خدماتی که ارائه می‌کند، می‌تواند برای طراحی اپلیکیشن اقدام کند و از مزیت های بی‌شمار اپلیکیشن موبایل بهره‌مند شود. در ابتدا هر کسب و کار باید بداند که از طراحی اپلیکیشن چه هدفی دارد و چگونه می‌تواند از طریق اپلیکیشن کسب و کار خود را گسترش دهد.

مزیت مهمی که یک اپلیکیشن همیشه خواهد داشت، در همه حال در دسترس بودن است، البته اگر باتری موبایل شما تمام نشده باشد! این ویژگی به کاربران این اطمینان را خواهد داد که فاصله آن‌ها تا خدمت و محصولی که در نظر دارند فقط یک تاچ ساده است.

از مزیت‌های دیگر اپلیکیشن، قابلیت آفلاین بودن می‌باشد. کاربران حتی در صورت عدم دسترسی به اینترنت میتوانند از خدمات اپلیکیشن آفلاین بهره ببرند.

اپلیکیشن‌های آنلاین قابلیت های متفاوتی دارند که به همین دلیل باید از نظر امنیت سطح قابل قبولی را داشته باشند اما خدماتی که این دسته از اپلیکیشن‌ها ارائه می‌دهند طیف گسترده‌ای دارند و تقریبا می‌توانند نیاز‌های هر کسب و کاری را برآورده سازند.

با طراحی یک اپلیکیشن قابلیت و امکانات مختلفی را می‌توان برای مخاطبین هر کسب و کار ایجاد کرد. می‌توان به راحتی از متون و فایل‌های صوتی تصویری برای رساندن هرچه آسانتر مفهوم کسب و کار، استفاده کرد. اپلیکیشن یک ارتباط دونفره بین کسب و کار و مخاطب است که با ایجاد یک فضای سرگرم کننده تمام روزمرگی های یک کسب و کار را می‌تواند از بین ببرد و کاربران را برای استفاده هرچه بیشتر از اپلیکیشن ترغیب کند.

یک اپلیکیشن، یک بار طراحی شده و برای سال‌های متمادی می‌تواند خدمات و محصولات هر کسب و کار را عرضه کند.

منبع: استودیو وب و اپلیکیشن بارکد

Add a comment

*Please complete all fields correctly

نوشته‌های مرتبط

طراحی پروتوتایپ
طراحی وایرفریم
اپلیکیشن چیست؟